Keratynowe prostowanie włosów:

- to sposób na idealnie gładkie i proste pasma włosów. Proste czy kręcone? - to odwieczny dylemat wielu kobiet. Do tej pory wydawało się, że ów dylemat pozostaje raczej bez konsekwencji zdrowotnych, chyba że przyprawi co poniektóre panie o siwe włosy, ale to już się zmieniło. Parę lat temu dotarła do Polski moda z Brazylii na idealnie proste i gładkie włosy z lśniącymi pasmami spływającymi na plecy. O czym mowa? O brazyliskim prostowaniu, czyli keratynowym prostowaniu włosów.

Posiadaczki loków, loczków, niesfornych zawijasów czy skręcającego się pod wpływem wilgoci "baranka" (skąd inąd obiekt marzeń wielu pań złorzeczących na swoje "prościoki”) nagle hurmem rzuciły się na salony fryzjerskie, poddając się keratynowemu zabiegowi prostowania włosów.

Czym keratynowe prostowanie włosów różni się od zwykłej prostownicy do włosów?

Oprócz ceny, trwałością. Zabieg daje gwarancję, od 3 do 5 miesięcy, na proste włosy bez  codziennego sięgania po prostownicę, choć fryzjerzy uprzedzają: wszystko zależy od rodzaju włosów oraz stopnia ich skręcenia.

Czy wolimy włosy proste czy kręcone – to faktycznie rzecz gustu… Na blogach i forach zwolenniczek brazylijskiej metody prostowania włosów widziałam wiele pięknych loków poddanych zagładzie, zilustrowanych zdjęciami "przed” i "po”. Niejednokrotnie te "przed” były zachwycające. "Po” już nie bardzo – włosy wisiały w prostych strąkach czy kosmykach i w mniej więcej połowie objętości jak "przed”, ale jak mówi przysłowie: z gustami się nie dyskutuje.

Panie poddające swoje włosy zabiegowi najczęściej skarżyły się na okropny zapach mu towarzyszący, gryzący smród od którego łzawią oczy i ma się trudności z oddychaniem. Fryzjerzy zrzucali to na karb keratyny. Jednak, jak się okazało, było to co innego.

efekty keratynowego prostowania włosów

Źródło:

http://kobieta.onet.pl/uroda

Studio Fryzur i Kosmetyki - Metamorfoza
42-200 Czestochowa, ul.Moscickiego 7 lok 47
telefon: +48 535 843 638,